neděle, října 21, 2007

Přijďte. Uvidíte a uslyšíte tohle


Příští víkend se sejdem v jetřichovským kulturáku, abysme si vychutnali koncerty deseti kapel na 10. Šrumci. Ne každej je asi všechny zná, ne každýmu se všechny budou líbit. Krátký seznámení tak nemůže uškodit.

Pokusil jsem se zalovit na YouTube a podobnejch serverech a najít videa zúčastněných. Vyfiltroval jsem nahrávky mobilem z pětapadesátý řady festivalu, nahotinky, který se na vás sypou po zadání hesla "slut" i desetivteřinový umělecký díla. Kvalita ve všech případech přesto není optimální, ale posuďte sami... Řazeno od pátku k sobotě.

Pátek

Pokud mě pamět nešálí, nahráli Slut po vydání desky Smell Me několik klipů. Ty se mně bohužel vypátrat nepodařilo, ale k dispozici je živák z letošního jara, kdy se Slut po pauze objevili znovu na scéně. Lyžařská bouda v Krkonoších tak mohla vidět následující zpracování songu Metal Meditation.Bez problémů se dá najít několik živáků Themy Eleven. Kdesi u Hrochova Týnce loni zahrála i skladbu Private Vision Of Hell. Ta se nachází na aktuální desce, takže se dá čekat, že na ní dojde řada i v Jetřichově. Teď si můžete vychutnat černobílý, i když trochu statický záběry.Jedno jediný video nabízej kluci ze Sulk. Má to trošku utlumenej zvuk a chybí tam jeden kytarista. Přesto mrkněte, jak to rozbalili letos v červnu v trutnovským New Endu.Naopak Radio Jerevan na YouTube nahráli několik válů z akce v Potštejně, která proběhla v září. Nejaktuálnější videa v celý nabídce tak může reprezentovat třeba píseň s poetickým názvem Zmrtvělé čekání. Opět trošku horší zvuk.Možná jsem nemehlo, ale Elektročas se mně vypátrat nepodařilo.

Sobota

Největší porce videí se týká Švihadla. První je videoklip Oči otevřený, kde podivná obluda porostlá trávou a disponující hlasem Petra Šturmy provádí osvětu v trolejbuse.Zajímavější se mi zdá dokument stručně mapující historii kapely. Sice je to trochu jako přehlídka fotbalovýho mančaftu před sezónou - přišli, odešli - ale i tak stojí za shlédnutí. Z kapacitních důvodů je to rozdělený na dva díly.

Na podobný vlně jako Švihadlo jsou naladěný Ska'n'daal. Trošku chaotický záběry z koncertu na Svátek práce neznámo kde bohužel nedovolily vyslovit závěrečnou pointu, ale asi není těžký si ji domyslet.Úplně netradičním formátem se prezentuje Kapitán Kajman. Shlédněte hudební pohlednici na skladbu Černá vlajka volá.Obrázky na net dodala i Instrumentální marmeláda. Z Broumova do Prahy bylo vždycky daleko, takže výsadek v klubu Matrix se musí zaznamenat. Skladba Nad hlavou.Los Candelabros taky bez videostopy.

Tolik hudební nadílka a na závěr něco z takříkajíc jiného soudku. Jako vždy, aby bylo vyhověno předpisům, budou o bezpečnost všech účastníků Šrumce dbát místní hasiči. Jejich šikovnost můžete posoudit z následující koláže od neznámého autora. Video jednoduše nazvané "požár sena SDH Jetřichov" je takovou pěknou třešinkou na dortu. Vychutnejte si ji.10. Šrumec
pátek a sobota 26. a 27. října 2007
kulturák v Jetřichově u Broumova

Slut, Thema Eleven, Elektročas, Sulk, Radio Jerevan

Švihadlo, Ska'n'daal, Kapitán Kajman, Los Candelabros, Instrumentální marmeláda

Detailní info.

Žádné komentáře: