pátek, dubna 20, 2007

Aby řeč nestála II.


Poslední týdny pro mě znamenají jedno: zoufalý pokusy seriózně a ve velkým stylu rozepsat diplomku. Čas odevzdání se nekompromisně blíží a popsanýho papíru minimum. Ta nemohoucnost něco sepsat se přenesla i sem. Takže tohle bude takovej terapeuticko-iniciační post. Pak už budu psát jenom tu diplomku, hehe.

S kumpanií máme za sebou pořádání dvou akcí. V leččems se hodně lišily, něco je naopak spojovalo. Tak nejdřív rozdíl, pro nás bohužel dost zásadní. Zatímco 8. Šrumec (Michael´s Uncle, Deverova chyba, C, Blade Loki, Masterpiece) přilákal přes 250 lidí, tak na 9. pokračování (Živé kvety, Dr Fleischman, Do řady!, Aroma lososa, 4 akordy) jsme se museli modlit, aby se počet návštěvníků překulil přes stovku. Nakonec se tak těsně stalo, ale ani to nás nezachránilo od sešupu do červených čísel. To ještě vem čert, ale míň lidí = horší atmosféra, horší nálada (aspoň u mě) a člověk tíž snáší drobný kiksy, který se na akci dějou. Jak se zachovat k týpkovi, kterej dělá permanentí bordel a provokuje? Poslední dobou se jejich počet nebezpečně množí a zatímco některý výstupy primitivů se daj přehlídnout, u něčeho bohužel už slušný upozornění nestačí... Speciální čísla: vrhání skleněných půllitrů proti zdi, metení týchž z baru, krákání do mikrofonu, lití si piva na hlavu, destrukce frťanů pěstí atd. Jasný, nalitýmu expertovi přijde vtipný vylejt si dvě piva na palici, podupat si v louži a prohlásit "to uschne". Když si ale představíte sami sebe ráno se smetákem, tak vám do skoku moc není.

Ale k tomu veselejšímu. Kromě toho, že všechny kapely byly neskutečně "lidsky" sympatický (to zní sakra blbě), tak si dovolím říct, že obě akce byly "kvalitativně" (no to zní ještě hůř) na výši. Když si pak můžete v tom mumraji v klidu poslechnout aspoň tři songy od pořádný kapely, hned vám je líp. Proto určitě ukutíme další akci.

Brzo se snad dostanu k rekapitulaci toho nákladu koncertů, kterej jsem absolvoval a v nejbližší době absolvuju, pro začátek snad skromnej Top 5 z poslední doby:
1. Part Chimp + Wollongong
2. Dÿse + Lyssa
3. Ostinato + Maserati
4. Pelican + Gnu
5. Živé kvety

A před spaním ještě dnešní diskotéka:
Part Chimp - Cup
Živé kvety - Na mojej ulici
Sonic Youth - Washing Machine
Esgmeq - s/t
Boo - s/t
The Killers - Hot Fuss

2 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

durchfall ještě ne? 8o)

osobic řekl(a)...

Jojo, jasny, ono toho i tak bylo mnohem vic... Tenhle Durchfall mi ale moc nesednul, ze vsech, ktere jsem navstivil, me bavil nejmin. Ale nevidel jsem Vas Szuszanne.