pondělí, prosince 11, 2006

Za Ambru voňavější
V minulým postu jsem si pochvaloval proměnu broumovskýho klubu Ambra. Naše dravá promotérská skupina se chopila příležitosti a poprvé v dějinách hudby pořádáme akci na žhavé broumovské půdě.

Ambra. Největší dravé zvíře světa, vorvaň, si vytváří v trávicím traktu právě tuhle látku. Důvod je prostý, s její pomocí tohle až 65 tun vážící monstrum lépe tráví nebohé krakatice. Bylo by to divný, pojmenovat svůj podnik po střevním produktu živočicha (Disko Trus třeba). Ambra ale, na neštěstí pro vorvaně, voní. Využívá se ve voňavkářství a tady už je laciná paralela s názvem klubu jasná.

Dr Fleischman. Vydávají se na třídenní piditurné po bývalém mocnářství. Vyrážejí z polského Pieńsku, kousíček od Zhořelce. Ve čtvrtek zahrají v Praze, v pátek v rakouském Linci a v sobotu v Broumově. Naposled jsem je viděl v létě a vzpomínám rád. Napsal jsem si: "Dr Fleischman, taková to byla jízda. Popisky u kapel málokdy sedí, ale tady bych ona dvě slova - jazz core - dvakrát podtrhnul a bez rozpaků podepsal". Na podzim navíc proniknul do jejich sestavy další basák, takže se dá čekat, že koncert bude dvakrát tak strhující. Pro mě dál vytváří příjemný napětí polština v textech, zní mi libozvučně. Ale dost keců. Koukněte na fotky nebo texty na jejich stránky. Odkazy na mp3 nefungujou, proto jsem 2 songy uložil provizorně tady.

Sulk. Náchodskou kytarovku si můžete oťuknout tady, pokud si rádi něco poslechnete, tak mrkněte na jejich profil na Myspace.com.

Destroyer. Pánové ještě bohužel do houštiny internetu nepronikli, vály z jejich prvního dema si budete muset poslechnout až na místě.

Celá tahle sranda vás vyjde na 50 korun. Klub najdete kousíček od vlakové zastávky Broumov-Olivětín. Začínáme ve 20 hodin, večer končí DJ Pan Továrník. Jestli máte rádi smraďochy jako jsou Iggy, Beck, Beastie Boys, Eels, Fugazi, Piráti, Božský Tony, Emems, Tři čutory, Strokes, Gorillaz, Džudas nebo Depeš, tak to vydržíte určitě dlouho.

Žádné komentáře: