úterý, října 10, 2006

Drobky


V záříjnu třeba... Nedokončený myšlenky ve zkratce...

Jednou za čas není na škodu vykročit z kruhu a vyrazit na neobvyklou akci. V kostele v Šonově u Broumova zahrál Marian Varga. Barokní kostel, nádherně zasazený v krajině patří spolu s dalšími k unikátní skupině "Broumovských kostelů". Po válce nebylo v pohraničí oveček a pokrokové síly o něco takového, jako je kostel, neměly zájem. Jeho stav tomu odpovídá. Pod vybrakovaným oltářem zasednul Varga a začal se stejným programem jako v srpnu v Trutnově. Jenže tady to fungovalo. Nikdo nekalil, neřval, všichni dřepěli v zaprášených lavicích a poslouchali. Mělo to sílu. Mohutný tóny se nesly prostorem a trochu jsem se bál, aby to statika budovy vydržela.

(...)

Dá se to vůbec přežít ve zdraví? V šesti dnech tři akce, síla všech zúčastněných je pekelná. Začínáme na 007 - Torche a Baroness. Pódium Sedmičky je tentokrát ještě trochu níž, prohejbá se pod tíhou několika metráků Marshallů. Už předem je jasný, že to bude hodně, hodně nahlas. První nastupujou Baroness, po dlouhý době kapela s neodolatelným zjevem rock´n´rollovejch chuligánů. A je to nápor. Torche, se vzhledem yuppies, už mě tolik nevzali.

Páteční siesta na chalupě hluboko v Orlickejch horách. V rohu místnosti zapomenutej kotoučák a igelitová taška plná pásek. Nepopsanejch, tajemnejch. Nasazujeme první a Michal Tučný vypráví o Mexiku. A dál přesně to, co byste na páskách čekali – Deep Purple, Olympic, Hana Zagorová a debilita debilit, Holky z naší školky. Další pátrání odkládáme a na řadu přichází Kačkala. Ráno se procházkou sunu na bus a cíl je zřejmej – východočeská metropole.

Do Hradce Králové jsme nikdy moc nejezdili. U Cikána ani v El Diablu není poslední dobou o co stát. Uvidíme, co nabídne Pivovarská flošna. Nachází se v křoví nedaleko magickýho svatostánku pod lízátkama. Mimochodem - Votroci v letošní sezóně moc neválej, pro body si sem jezděj třeba i Blšany. Nedělní zápas proti Bohemians tak bude soubojem dvou týmů ze dna druholigový tabulky. Snad uvidíme zpráskaný Klokany ku Praze táhnout. (Teď už je jasný, že to dopadlo přesně naopak, sakra.) Ale zpátky do flošny. Prostor je to rozhodně zajímavej. Zřejmě část pevnosti, hlavní část byla v minulosti asi konírnou. V současnosti je objekt porostlej náletem břízek a trávou, vypadávaj z něj cihly, místo oken a dveří vidíte jen díry rozličnejch velikostí. Čepuje se nejlepší domácí pivo, náchodskej Primátor. Undergroundová poezie.

Děti deště s fyzicky nepřítomným kytaristou a duševně nepřítomným basákem. Uštěkaný Karl Marx. Neskutečnej triumvirát C - Gnu - Deverova chyba. A na Zkoušku sirén už síly nezbyly. Více Koci.

007. Young Widows - poprvé na koncertě se špuntama v uších. Akimbo - špunty musej (a můžou) pryč. Maso!

(...)

Vagón. Léčba klidem, to jsou Houpací koně. Tentokrát jako předkapela The Prostitutes, který jim bohužel stačej tak po kolena.

(...)

Broumov. Celkem zábavná M&Ž a bezradný Imodium.

(...)

Věty rozvité zase někdy příště.

5 komentářů:

Jan Jirka řekl(a)...

Nesouhlasim! Houpací koně nesahají po kotníky The Prostitutes!!!

osobic řekl(a)...

Jeje, laciná provokace oddaného fanúšika:-) Navrhuju vyměnit si poslední alba a tím to rozseknout...

Koci řekl(a)...

nj zajímavý kolik lidí člověk NEpotká :))

osobic řekl(a)...

To teda, tak snad někdy příště.

Anonymní řekl(a)...

Souhlasim se Samuelsonem. The Prostitutes rules.