sobota, dubna 01, 2006

...třetí hudební


Tenhle post tady mohl viset už před několika dny. Uprostřed jeho psaní ale zkolaboval počítač a všechna snaha byla zbytečná. Teď jsem posbíral síly k jeho znovusepsání. Nutno dodat, že v hodně okleštěné verzi - jen abych měl za rok přehled o tom, kde jsem byl a kde se o tom můžu dočíst. Někdy se to moc hodí, fakt.

Březen začala divnopárty v pražské Akropoli. Kosmické koláčky (barevně OK, chuťově hnus), podivné bytosti a na pódiu výborní Ememvoodoopöká a ještě lepší OTK. Dobro (reprezentované hochy ze Silver Rocket) samozřejmě zvítězilo, o čemž je možné se přesvědčit tady a tady.

Pokračoval jsem v Abatonu. Tam nejvíce bodovali Lu, na živo je to opravdu paráda a baví mě pořád víc. Folk3mail ke své škodě neskutečně dlouho zvučili a nakonec z toho nic nebylo. Vašek Havelka aka Selfbrush je sólo moc unylý a jednotvárný. Dva dny poté jsem poprvé zabrousil na Deltu, Honza mě pozval na obligátní The Prostitutes, tentokrát předskakované dámami Stillknox. Celkem divoká oslava MDŽ.

Vybočením z pravidelných tras byla cesta do Liberce. Těšil jsem se do Casta clubu, který jsem znal ještě pod jménem Golet. Rekonstrukce přinesla přemístění pódia na druhou stranu sálu (v Čechách dost typické, zdá se) a jinak žádné výrazné změny. Vykopávali místní Lewisit, s náhradním bubeníkem, ale s tahem na bránu jako nikdy jindy. Domácí prostředí zapůsobilo pozitivně. Taky domácí L*RU ke konci trochu vadli, nedostávalo se melodií a energie, ale jinak byla jejich temnější kytarovka docela solidní. Na konec Fini Downstairs. Bohužel dvakrát je přerušily technické potíže, jinak to byla splašená hc punková jízda s bezvadně chaotickýma klávesama. Sobotní pokoncertní program v Liberci se trochu protáhnul, takže jsem skončil napůl cesty domů, v Trutnově, v péči Václava. Tentokrát New End okupovali jedni z Růžičkových punkáčů, Slováci Hasiací prístroj, Václav nemohl chybět. Největší šou jako vždy prováděli mladí alko punx. Polejou si podlahu pivem a pak při pogu padaj na zem a lámou si hnáty.

Mnohem víc horko bylo 16.3. na 007. Doomriders, November Coming Fire, Rise And Fall. Trojhlavá saň. Hodně napoví perfektní fotky na Czechcore: 1, 2, 3.

Den potom a otočka o 180°. Z pekelnické 007 v plyšovém Pakulu. Mistr Lou Reed. Bohužel nebyl patřičný obnos, vypadalo to, že koncert bude bez naší účasti. Filuta P. navrhoval přijít tam na blind a koupit lístky od zkrachovalého překupníka nebo tam "nějak proklouznout". Já jsem navrhnul vyhrát lupeny v soutěži. Obeslali jsme všechny soutěže, které jsme objevili a den před koncertem přišla spásná sms - vyhráváme 2 vstupenky. Pakul mám spojený s děsuplným zážitkem z gymnaziálních let. V rámci "kulturního zájezdu" jsem tady viděl svůj první a poslední muzikál; Dracula se ta hovadina jmenovala. Tohle se naštěstí neopakovalo. Přes počáteční obavy, jestli tady vůbec přeskočí mezi pódiem a lidma nějaká jiskra, se koncert rozjel k neskutečně vygradovanému závěru. Rozcestník na fundovaná resumé a barevné obrázky nabízí Khotzillablok.

Další den další změna. Restaurant Vatikán v Náchodě a Durchfall fest. Celkem 9(!) kapel za jeden večer, to vypadalo na smrtící večírek. Po zralé úvaze jsme se usídlili ve výčepu a na zteč jsme se rozhodli vydat až později, už jsme přeci jen starší páni (je to v prdeli, ale situace, kdy se člověk motá na akci, kde je 90 % osazenstva mladší než vy, se začíná opakovat hodně často). A Durchfall se povedl. Musím říct, že nad očekávání. Z pořádajících Sulk se klube našláplá kytarovka, staří známí Pavilon M2 se před nadšeným publikem vytáhli k nejlepšímu výkonu, co jsem kdy viděl. Kolíňáci Cocoon překvapili promakaným a hodně dynamickým noise rockem. Atmosféra trošku zvadla při Kill! Kill! Kids! Těm se zaběhnul bubeník a celej set vyzněl hodně do ztracena. Večer končili Petethepiratesquid a Mr. Willis Of Ohio. V obou případech to byla exploze energie! Menší skvrnkou bylo závěrečné extempore dvou vylitých hlav, ale kapely si diváky nevyberou. Někdy bohužel. Pohled psaný za čerstva a částečně z pódia nabízí Noisewriter.

Po pauze, kdy jsem kvůli prázdné kapse nemohl vidět třeba 31 Knots či Silent Front, jsem další neděli neodolal vábení sirén a Venca mě vytáhnul na Nuit a The Ocean (zase na 007). Za poslední peníze jsem si koupil vstupenku a 1 pivo. Celkem jsem se těšil na The Ocean, které jsem kdysi viděl v Plzni spolu s Thema 11. Bohužel mě to trochu zklamalo. Když to řeknu jednoduše, byl to na mě moc metal. Nuit se na pódiu taky moc neroztrhali, takže následná hladovka moc veselá nebyla... Kuci metalový to ovšem viděli opačně a tak to má být.

Tolik březen.

P.S. To, že jsem v plzeňském Anděl café viděl koncert kapely Koudel, si radši nechávám pro sebe.

2 komentáře:

Woo řekl(a)...

Pri K!K!K! vadne vsechno..

osobic řekl(a)...

tak tady to nastesti byla jen ta atmosfera