pátek, ledna 09, 2009

10 let


Dneska je to přesně deset let od chvíle, kdy jsme v tandemu s Golemem (a s pomocí dalších kámošů) ukutili naši první akci. Tady je malá vzpomínka.


Základ plakátu jsme vyrobili u Ročose na počítači a Ročosem nakreslené figury jsme pečlivě vystříhli a nalepili na mustr. Koupili jsme barevný papíry a šli jsme kopírovat. Název jsme vymysleli jednoduše - v roztrženým anglickým slovníku bylo slovo delay na první stránce a znělo dostatečně světově - přesně tak, aby každýho omráčilo ještě před tím, než otevře dveře kulturáku v Hejtmánkovicích. Jak je vidět, tak ještě při výrobě plakátu jsme neměli uzavřenou sestavu kapel. Ta byla definitivně potvrzená až na místě, protože ke koncertu se přímo na sále ještě přihlásila kapela Belmondo band. Kromě ní ještě zahrály soubory Krby & kamna, Kanál, THPC Swingers a Laxní přístup.

Na akci dorazili i žurnalisté. V našem archívu ze dochovala vzácná zpráva, která neotřelým básnickým stylem popisuje zejména peripetie kolem Belmondo bandu (viz poslední odstavec).


V historických análech dále možno vyčíst: "Vybrali jsme termín 9.1. a doufali jsme, že se na poslední chvíli neobjeví myslivci, kteří zde každoročně pořádají tradiční mysliveckou merendu. Naštěstí se neobjevili a tak jsme po pěti výletech na místní obecní úřad získali povolení k uspořádání akce." To ale nebyly všechny zádrhele. "Dalším problémem byl zvukař. Toho si vzal na starost Golem a nakonec sehnal p. Andršta z broumovských PP. Ještě bylo nutno sehnat nějaký aparát. Poslední kombo se přivezlo třičtvrtě hodiny po začátku akce od Bohouše Hofmana." Konečně začal drhnout Belmondo band (předělávky, hlavně nesměl chybět Traktor od Visáčů). Po něm Kanál, Laxní přístup, THPC Swingers, Krby & kamna a konec. "Sestra umyla popelníky, utřela stoly... Sál se pomalu vylidňoval a tak jsme se asi v pět hodin, poté co jsme rozdali finance (zvukař 1 000,-, Kanál 300,-, Krby & kamna 300,-, THPC Swingers 200,-, účet za pivo u kapel 1000,-), rozhodli jít spát. Ráno nás čekal úklid." Jak jednuduché...

Kanál, punk až z Českého Meziříčí

Laxáči hoblujou

Podzim, ten krásný čas: THPC Swingers

Spokojené obecenstvo

Potom následoval FestDelay vol. II. v Otovicích - celkem se jich nastřádalo deset. Pak jedenáct Šrumců. Mezitím Nedvěd Fest - oslava zisku Zlatého míče, Šonovské housle, koncerty v Teplicích, Broumově, ... Hromady vynikajících, průměrnejch i příšernejch kapel. Akce, na který přišlo i 400 lidí (pro nás momentálně návštěva z oblasti vlhkých snů). Spousta zajímavejch a příjemnejch lidí (a samozřejmě i pár vocasů).

A co z toho všeho vyplývá? Asi hlavně tohle:
  • už jsme starý kokoti
  • dělat akce nás ale pořád baví
Něco snad pochystáme na jaře.

2 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

Kujva, to je let...

Anonymní řekl(a)...

T'jo, fakt ze to leti. Taxnad neco 'este letos .. ;-) ZK